Kızılay Mahallesi, Fevzi Çakmak-2 Sk. 33/A, 06420 Çankaya/Ankara

Elitya © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. TR - Türk

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember

CİLT GENÇLEŞTİRME

* Botoks

* Dolgu

* Askı

* Örümcek Ağı

* Işık Dolgusu

* Migren Tedavisi

* Akupunktur

* Saç Mezoterapisi

* Prp

Botox

Yaşlanma, stres, güneş etkileri, sigara, hava kirliliği, menopoz gibi daha pek çok faktör hücre düzeyinde serbest radikallerin üretimini hızlandırarak ciltteki kırışıklıkları arttırmaktadır. Yaşlanma kaçınılmazdır, ama etkilerini azaltmak ve geciktirmek kişilerin kendi elindedir.

Dolgu

Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir.

 

Askı

Yaşlanmayla birlikte yüzde oluşan sarkma problemi günlük hayatta birçok kişiyi rahatsız eder. Bu noktada çeşitli estetik operasyonların oluşturduğu farkla çok daha özgüvenli ve mutlu hissetmek mümkündür. Günümüzde sarkma problemiyle mücadele eden en yeni ve başarılı yöntemlerden biri de “kilit askı ile ameliyatsız yüz germe” tekniğidir.

Örümcek Ağı

Örümcek Ağı Estetiği, adını uygulamada kullanılan iplerin oluşturduğu doku onarıcı yapıdan alan bir medikal estetik yöntemidir. Kişinin cildinde gözlemlediği kırışıklık, sarkma, hacim kaybı gibi olumsuz değişimler zamanın etkisiyle ortaya çıkan en belirgin yaşlanma belirtileri olmaktadır. Yaşlanma belirtilerinin ne zaman ortaya çıkmaya başlayacağı ve bu belirtilerin yoğunluğunun ne düzeyde olacağı kişinin genetik alt yapısına, gündelik yaşantısına ve çevresel faktörlere göre değişim göstermektedir. 

Işık Dolgusu

Işık dolgusu ile gözaltı çukurun durumu çok fazla zahmete girilmeden rahat bir biçimde düzeltilebilir. Işık dolgusu, hyalüronik asit içeren dolgunun bir iğne ile cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanır. Uygulama esnasında oluşabilecek rahatsızlığınızı en aza indirgemek için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülmektedir. Gözaltına uygulanan Işık dolgusu işlemi için ne kadar dolgu kullanılacağı probleminizin boyutuna göre değişiklik arz edecektir.

Migren Tedavisi

Migren ağrısı genellikle orta şiddette ya da şiddetlidir ve kişinin normal aktivitelerini engelleyebilir, hem migren yakınması olan kişinin hem de yakınlarının yaşam kalitesini bozabilir. Baş ağrısı zonklayıcı ya da nabızla birlikte atan şekilde hissedilebilir ve başın tek bir yanında yerleşebilir. Bulantı, kusma, ışığa veya sese karşı hassasiyet baş ağrısına eşlik edebilir.

Akupunktur

Akupunktur vücudun  belli noktalarına iğne batırılarak, elektrostimulasyon ya da lazer uygulanarak yapılan bir tedavi yöntemidir. 5000 yıl kadar önce Çinliler tarafından bulunmuştur. Çinliler savaşlarda oklu silahla yaralananların ateşli silahla yaralananlara göre daha çabuk iyileştiklerini görmüşler.

Saç Mezoterapisi

Mezoterapi, intradermal tedavi olarakta adlandırılmaktadır.Ağız yoluyla yada kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların aldığımız miktarlarının tümü ilgili hedef organa kadar ulaşamamaktadır. Çünkü ilaçların emilimi sırasında bir kısmı emilmeden parçalanarak atılır.

PRP

PRP, “Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRPuygulaması son yıllarda geliştirilmiştir. PRP yönteminde hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilir.