Kızılay Mahallesi, Fevzi Çakmak-2 Sk. 33/A, 06420 Çankaya/Ankara

Elitya © 2018. Tüm Hakları Saklıdır. TR - Türk

  • Instagram - Beyaz Çember
  • Facebook - Beyaz Çember
  • Heyecan - Beyaz Çember

CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı İşlemlerimiz

* DERMAPEN

* LEKE TEDAVİSİ

* AKNE TEDAVİSİ

* ANTI AGING (KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ)

* HYDRAFACIAL

* YÜZ MEZOTERAPİSİ

Leke Tedavisi

Leke oluşmasında en büyük etken güneştir. Gebelik, doğum kontrol hapları gibi hormonel nedenler, yaşlılık, ilaç kullanılması, ağda, kaşımak, yolmak gibi cildi tahriş eden diğer nedenler güneşle bir araya gelerek leke oluşmasına neden olurlar.

Peki neden bazı insanlarda leke oluyor diğerlerinde olmuyor?

- Bunun nedeni genetiktir.  Bazı kişilerde genetik olarak yatkınlık vardır.  Bu genetik olarak yatkın insanlarda güneş,  leke oluşturur.

Dermapen

Dermapen bir mikroiğneleme cihazıdır. Yüzeyindeki iğneler aracılığıyla deride kontrollü mikro travmalar yaratılarak yara iyileşme süreci başlatılır. Bu sayede büyüme faktörlerinin salınımı artar; yeni damar oluşumları ve kollajen üretimi tetiklenir. Dermapen iyi bir cilt yenileme, gençleştirme tekniğidir. En önemli avantajı epidermise ( deri üst tabakasına) zarar vermemesi, iz bırakmadan ve kısa sürede iyileşmesidir. 

Akne Tedavisi

Sivilce genellikle hayatın en genç ve en güzel döneminde cildi etkiler. Cilt en güzel giysimizdir. En pahalı ve en güzel kıyafet bile lekelenirse değerini yansıtamaz. Cilt güzelliği dış görünüşte ilk imaj oluşturmada önemli rol oynar. Yağlı, gözenekli, siyah noktacıklı, iltihaplı, kırmızı lekeli ve izlerle dolu bir cilt ilk izlenimi bozar. Sivilceli kişi temizliğine dikkat etse bile, cildi temiz değilmiş görüntüsü verebilir. Özellikle dış görünüşün çok önemli olduğu ergenlik çağında sivilcelerin çıkması kişilik gelişimini etkiler. Kişinin kendine olan özgüvenini sarsabilir. 

Anti Aging (Kırışıklık Tedavisi)

Cilt gençleştirme, cilt bakımı sonrası yapılan işlemler olup asıl amaç ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi oluşturmaktır. Cildimizde yaşla birlikte kollajen sentezi azalmaktadır. Bununla birlikte esnekliğini kaybeden cilt yerçekimi etkisi ile sarkmakta gevşemekte ve gözeneklerinde genişlemeler olmaktadır.
Bu değişimlerin geriye dönüşünü sağlamak mümkündür.

Hydrafacial

Hydrafacial, zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildinizin kaybettiği formunu geri kazandırırken, nem, vitamin ve mineral desteği sağlayan bir uygulama. Cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırmasının yanı sıra daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Bu işlem aynı zamanda ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı da gideriyor. Gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmasının yanı sıra akne tedavisi için de kullanılıyor.

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Mezoterapi ile böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mezolift) cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.